10 5/8-x=7 3/5 ДОПОМОЖІТЬ РОЗВ'ЯЗАТИ РІВНЯННЯ З ОБ'ЯСНЕНЯМ ​


Ответы на вопрос

Отвечает Гарифуллин Самат.

Щоб розв'язати дане рівняння, треба спочатку перетворити змішані дроби на неправильні дроби, якщо це можливо:

10 5/8 - x = 7 3/5

Перетворимо 10 5/8 на неправильний дріб:

10 5/8 = 8 * 10 + 5 / 8 = 85 / 8

Аналогічно, перетворимо 7 3/5 на неправильний дріб:

7 3/5 = 5 * 7 + 3 / 5 = 38 / 5

Після заміни змішаних дробів на неправильні дроби, можна записати рівняння у вигляді:

85/8 - x = 38/5

Далі, щоб знайти значення x, потрібно перенести змінну x на один бік рівняння, а числові значення на інший бік:

85/8 - 38/5 = x

Для того, щоб знайти спільний знаменник, можна помножити 8 на 5, тоді:

85/8 - 38/5 = x

(855)/(85) - (388)/(58) = x

425/40 - 304/40 = x

121/40 = x

Отже, x дорівнює 121/40, що можна скоротити до дробу взявши за спільний дільник число 1:

121/40 = 3 1/40

Отже, розв'язок рівняння дорівнює x = 3 1/40.

Отвечает Якушева Ксения.

Щоб вирішити це рівняння, нам потрібно ізолювати x на одній стороні рівняння.

Спочатку ми можемо спростити обидві сторони, перетворивши змішані числа на неправильні дроби:

10 5/8 = (8 * 10 + 5)/8 = 85/8

7 3/5 = (5 * 7 + 3)/5 = 38/5

Отже, рівняння має вигляд:

85/8 - x = 38/5

Ми можемо перенести x на ліву сторону рівняння, віднімаючи 85/8 від обох сторін:

85/8 - x - 85/8 = 38/5 - 85/8

Після спрощення виразів ми отримаємо:

-x = (38/5 * 8 - 85)/8

-x = (304/5 - 85)/8

-x = 39/40

Тепер ми можемо знайти значення x, помноживши обидві сторони на -1:

x = -39/40

Отже, розв'язок рівняння 10 5/8 - x = 7 3/5 дорівнює -39/40.