IV рівень За три дні туристи проплили човном 245км. Першого дня вони подолали 0,4 усього шляху,

другого дня 0,5 решти. Скільки кілометрів проплили туристи третього дня?

Ответы на вопрос

Отвечает Соколовская Виктория.

Ответ:

Загальна відстань, яку проплили туристи, дорівнює 245 км. Позначимо відстань, яку вони пройшли першого дня, через x. Тоді відстань, яку вони пройшли другого дня, складає (245 - x) км.

За умовою, першого дня вони подолали 0.4 всього шляху, тобто

x = 0.4 * 245 = 98 км

Другого дня вони подолали 0.5 від решти шляху, тобто

245 - x = решта шляху, який потрібно пройти

(245 - x) * 0.5 = відстань, яку вони пройшли другого дня

(245 - x) * 0.5 = 0.5 * 245 - 0.5 * x = 122.5 - 0.5 * x

Третього дня вони повинні пройти решту шляху, тобто

245 - x - (122.5 - 0.5 * x) = 122.5 + 0.5 * x

Отже, відстань, яку туристи пройшли третього дня, дорівнює 122.5 + 0.5 * x. Підставляємо значення x = 98 км, отримуємо:

122.5 + 0.5 * 98 = 171 км

Таким чином, туристи пропливли 171 км третього дня.