Знайди периметр і площу ромба, якщо його сторона дорівнює 13 см, а одна з діагоналей - 10 см.​


Ответы на вопрос

Отвечает Жданкина Дарья.

Ответ:

P=52см

S=120см²

Пошаговое объяснение:

P= 13×4=52 см

S=1/2×d1×d2

10/2=5см

AB-гіпотенуза

BC,AC-катети

За теоремою Піфагора:

AB²=BC²+AC²

BC=5см

13²=5²+AC²

AC²=169-25=144

AC=12

діагональ- 24см

S=1/2×10×24=5×24=120см²

Отвечает Бибикова Диана.

Ответ:

Периметр ромба можна знайти, помноживши довжину його сторони на 4. Оскільки сторона ромба дорівнює 13 см, то його периметр дорівнює 13 * 4 = 52 см.

Площу ромба можна знайти за формулою: S = d1 * d2 / 2, де d1 та d2 - діагоналі ромба. Оскільки одна з діагоналей ромба дорівнює 10 см, то нам потрібно знайти другу діагональ. Ми можемо зробити це, використовуючи теорему Піфагора. Ромб можна розбити на два рівнобедрених трикутники. Висота кожного з цих трикутників буде дорівнювати половині довжини однієї з діагоналей: 10/2 = 5 см. Гіпотенуза кожного трикутника буде дорівнювати стороні ромба: 13 см. Застосовуючи теорему Піфагора, ми можемо знайти другу сторону трикутника: √(13^2 - 5^2) = √(169 - 25) = √144 = 12 см. Отже, друга діагональ ромба дорівнює 12 * 2 = 24 см.

Тепер ми можемо обчислити площу ромба: S = d1 * d2 / 2 = 10 * 24 / 2 = **120 см²**.

Отже, периметр ромба дорівнює **52 см**, а його площа - **120 см²**.