Допоможіть! (3 1/82 5/12)*(2 3/17) будь ласка


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.
Для виконання операції множення змішаних дробів, спочатку перетворимо змішані дроби на неправильні дроби, а потім проведемо множення:

3 1/82 5/12 = (82 * 3 + 1) / 82 + 5/12 = 247/82 + 5/12
2 3/17 = (17 * 2 + 3) / 17 = 37/17

Тепер множимо дроби:
(247/82 + 5/12) * (37/17)

Для множення двох дробів, ми множимо чисельники разом і знаменники разом:
(247 * 37 + 5 * 17) / (82 * 17) = 9139/1394

Отже, результат множення (3 1/82 5/12) * (2 3/17) дорівнює 9139/1394 або можна спростити дріб до найпростішого вигляду, якщо потрібно.