Терміново,в мене 20хв розкласти на множники а²-13а+22 скоротити дріб 2х+10/х²+х-20


Ответы на вопрос

Отвечает Жаренова Екатерина.

Ответ:

а² - 13а + 22 = (а - 2)(а - 11)

Для того, щоб скоротити дріб (2х + 10)/(х² + х - 20), ми можемо спробувати розкласти знаменник на множники та спростити дріб.

Знаменник можна розкласти на добуток двох біному (х + 5) та (х - 4), оскільки їх добуток дає х² + х - 20. Тому:

(2х + 10)/(х² + х - 20) = (2(х + 5))/(х + 5)(х - 4)

Зараз у чисельнику та знаменнику є спільний множник (х + 5), який можна скоротити, тому:

(2(х + 5))/(х + 5)(х - 4) = 2/(х - 4)

Отже, дріб (2х + 10)/(х² + х - 20) можна спростити та скоротити до дробу 2/(х - 4).

Пошаговое объяснение:

если не сложно дай лучший ответ)