Знайдіть найбільший спільний дільник і нейменше спільне кратне чисел 280 і 720 . Це срочно . явас

прошу . Будь ласка !!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Нагуманова Камила.

Ответ:

Для знаходження найбільшого спільного дільника можна скористатись алгоритмом Евкліда:

720 = 280 * 2 + 160

280 = 160 * 1 + 120

160 = 120 * 1 + 40

120 = 40 * 3 + 0

Отже, найбільший спільний дільник чисел 280 і 720 дорівнює 40.

Щоб знайти найменше спільне кратне чисел 280 і 720, можна скористатись формулою:

НСК(280, 720) = |280 * 720| / НСД(280, 720)

Де |280 * 720| - це модуль добутку чисел, тобто добуток береться зі знаком плюс, а НСД(280, 720) - це найбільший спільний дільник, який ми знайшли раніше.

Отже, НСК(280, 720) = |280 * 720| / НСД(280, 720) = |201600| / 40 = 5040.

Отже, найменше спільне кратне чисел 280 і 720 дорівнює 5040.