6. Жолаушылар келiгiнiн орташа жылдамдыгы 96 км/саг, бул ушак жылдамдыгынын 12% курайды. Ұшактын

жылдамдыгы кандай? Ушактын жылдамдыгы жолаушылар колiгінін жылдамдыгынан канша пайызды курайды?​

Ответы на вопрос

Отвечает Муравьева Таня.

Ответ:

Ушактын жылдамдыгы = орташа жылдамдық * 1.12 = 96 * 1.12 = 107.52 км/саг.

Ушактын жылдамдығы, жолаушылар колігінің жылдамдығына 12% қосылған себебі, орташа жылдамдықтың 12% бөлігіне тең:

96 * 0.12 = 11.52 км/саг.

Сонымен, ушактын жылдамдығы орташа жылдамдықтың 11.52 км/саг (12%) артық болады.