Декілька команд з трьох гравців у кожній беруть участь у шаховому турнірі. Кожен гравець команди

грає рівно один раз проти всіх гравців з усіх інших команд. З організаційних причин може бути проведено не більше 250 ігор. Щонайбільше скільки команд може приймати участь у турнірі ?

Ответы на вопрос

Отвечает Манакин Юрий.

Ответ:

7 команд

Пошаговое объяснение:

Всього гравців n

Вони проведуть

n(n-1)/2 ігор. Всього ігор може бути не більше 250( менше може бути за умовою), отже

n(n-1)/2=250

n²-n=500

n²-n-500=0

x₁,₂=(1±√1+2000)/2

x₁=(1-√1+2000)/2- не дісний , т.к. від"ємний

х₂=(1+√2001)/2≈1+45/2≈23

отже гравців бцло в межах 23, але за умовою  в кожній команді 3 гравця, їх загальна кількість повинна ділитися на 3. Підходить тільки 21. Отже було 21 гравець і 21:3=7 команд

21*(21-1)/2=210 ігор було зіграно, що також задовольняє умові.

Відповідь : приймало участь 7 команд