З двох міст, відстань між якими 110км, одночасно в протилежних напрямках виїхали 2 автобуси. Перший

автобус їхав зі швидкістю 60 км/год. З якою швидкістю їхав другий автобус, якщо через 3 год після виїзду відстань між ними дорівнювала 500 км?

Ответы на вопрос

Отвечает Лузанова Мария.
                                  А ------- 110 км ------- В
             <----- 60 км/ч             t = 3 ч           х км/ч ------> 

1 способ (уравнение). S = v * t - формула пути.
Пусть х (км/ч) - скорость второго автобуса
(60 + х) * 3 = 500 - 110
(60 + х) * 3 = 390
60 + х = 390 : 3
60 + х = 130
х = 130 - 60
х = 70

2 способ (по действиям)
1) 500 - 110 = 390 (км) - расстояние, которое проехали автобусы;
2) 60 * 3 = 180 (км) - проехал первый автобус за 3 часа;
3) 390 - 180 = 210 (км) - проехал второй автобус за 3 часа;
4) 210 : 3 = 70 (км/ч) - скорость второго автобуса.
Вiдповiдь: 70 км/год.