Егер оқушы 11 дәптер сатып алса,онда 5 тенгсі артық қалады.Ал 15 дәптер сатып алса 7 тенгесі жетпей

қалады. Оқушының неше тенгесі болған?

Ответы на вопрос

Отвечает Айдарова Амина.

Ответ:

38 тенге

Пошаговое объяснение:

Если бы ученик приобрел 11 тетрадей, то у него бы осталось 5 тенге. А если купить 15 тетрадей, то 7 тенге не хватит. Сколько тенге было у ученика?

1) 5+7=12 (тенге) - стоят 4 тетради

1) 15 -11=4 (тетради) - купит на 12 тенге

2) 12:4=3 (тенге) - стоит 1 тетрадь

3) 11*3+5=38 (тенге) было у ученика