В прямій трикутній призмі сторони основ дорівнюють 10 см, 17 см та 21 см, а висота призми 18

см.Знайдіть площу перерізу, проведеного через бічне ребро і меншу висоту основи.

Ответы на вопрос

Отвечает Лаптев Слава.


призма АВСА1В1С1, АА1=ВВ1=СС1=18, АВ=17, ВС=21, АС=10, менша висота завжди на більшу сторону, АН - висота на ВС, площа АВС=корінь(р*(р-а)*(р-в)*(р-с)), де р-півпериметр, а, в, с -сторони, півпериметр=(10+17+21)/2=21, площаАВС=корінь(24*14*7*3)=84, 2*площаАВС=ВС*АН, 84*2=21*АН, АН=8, площа перерізуАА1Н1Н=АН*АА1=8*18=144