Кут між висотою і діагоналлю ромба, які проведено з однієї вершини дорівнює 32*. Знайти кути ромба


Ответы на вопрос

Отвечает Михатов Иван.

Оскільки  діагональ ділить сторону порівно бо вонам є бісиктрисою ,то нехай одна частина кута=х а друга 32+у
32+у=х бо діагональ є бісектрисою паралелограма
Хай гострий кут паралелограм - д
тоді х+х+д=180
звідси х=180-д і поділити на 2
крім того  маленька частина тупого кута паралелограма або гострий кут прямокутного трикутьника=х-32
тоді у утвореному прямокутному трикутнику вийде що х-32+д=90
розвязуємо систему
х-32+д=90
х=180-д і поділити на 2
виразивши 2 рівнняння через перше вийде що д=37
отже гострий кут=37 а тупий
х-32+д=90
х=90+32-37=85
отже тупий =85*2=170*