Знайдіть радіус кола, вписаного в рівнобедрений трикутник, якщо бічна сторона трикутника дорівнює

b, а кут при основі a.

Ответы на вопрос

Отвечает Абдрахманова Рената.

Нехай даний рівнобедрений трикутник ABC з основою AC=b і кутом при основі A=C=a

Нехай BD-висота, опущена основу

Тоді. AD=CD=AB*cos A=b cos a

BD=AB*sin A=b *sin a

Радіус вписаного кола дорівнює відношенню площі кола до півпериметра

Площа триктуника дорівнює половині дожини основи на висоту

S=bcos a*b*sin a=1\2*b^2*sin 2a

Півпериметр дорівнює p=(b+b+2bcos a)\2=b*(1+2cos a)\2

Радіус вписаного кола =S\p=b^2\2 *sin 2a\(b(1+2cos a)\2)=

b*sin 2a\(1+2cos a)

Відповідь b*sin 2a\(1+2cos a)

ніби так