Полощіна що паралельна прямій АВ трикутника АВС, перетинає сторони АС в точці А1, сторони ВС -в

точці В1. Знайдіть відрізок А1В1, якщо АВ=45 см, А А1: А1 С=2:3

Ответы на вопрос

Отвечает Князева Кристина.
Розглядаємо в площині - трикутник АВС, А1В1 паралельна АВ, АА1/А1С=5/3=5х/3х, АС=АА1+А1С=5х+3х=8х, трикутник АВС подібний трикутнику А1В1С за двома рівними кутами, кутС-загальний, кутА=кутВ1А1С як відповідні, А1С/АС=А1В1/АВ, 3х/8х=А1В1/8, АВ=8*3х/8х=3