Площа прямокутного трикутника дорівнює S, а один з гострих кутів бета. знайти катет прилеглий до

кута

Ответы на вопрос

Отвечает Федосеева Анна.
S_{ABC}=S;\,\,\,\, \angle B=\beta

Катет ВС - прилеглий катет до кута β

Площа прямокутника дорівнює половині добутку двох катетів, тобто

S= \dfrac{AC\cdot BC}{2}

Тангенс - відношення протилежного катета до прилеглого.

tg \beta = \frac{AC}{BC}   звідси   AC=BC\,\, tg \beta

Підставимо в площу трикутника

S= \dfrac{BC\,\, tg \beta\cdot BC}{2}= \dfrac{BC^2\,\, tg \beta}{2}

Виразимо ВС

BC^2 =\dfrac{2S}{tg \beta }   звідси   BC= \sqrt{\dfrac{2S}{tg \beta }}


Відповідь:  \sqrt{\dfrac{2S}{tg \beta }}