З однієї точки до даної прямої проведені перпендикуляр і дві похилі. Знайдіть довжину

перпендикуляра, якщо довжини похилих відносяться, як 10 : 17, а їх проекції на дану пряму дорівнюють 12 см і 30 см.Как это решить???

Ответы на вопрос

Отвечает Намсараева Аяна.

Из точки С опущен перпендикуляр СН и наклонные СА и СВ.
СА:СВ=10:17
АН=12 см,  ВН=30 см
СА=10х,  СВ=17х
СН²=(10х)²-12²=(17х)²-17²
100х²-144=289х²-900
189х²=756
х²=4  ---> x=2>0
CA=10x=20
CH²=400-144=256,  CH=16