Допоможіть будь ласка!!! Геометрія!!! даю 30 балів. №1 У рівнобічному трикутнику АВС з основою АС,

sin=0,5. AB =15 см. Знайдіть основу трикутника. №2 Знайдіть радіус кола, якщо катет вписаного в нього прямокутного трикутника = 7 а протилежний йому кут 60 градусів.

Ответы на вопрос

Отвечает Савошко Вика.
1)
sinA=0.5\\A=C\Rightarrow A\ \textless \ 90^\circ\Rightarrow A=30^\circ. \;B=120^\circ.\\cosB=-0.5

По теореме косинусов:

AC^2=AB^2+BC^2-2AB*BC*cosB=3AB^2\\AC=\sqrt3AB=15\sqrt3

2)
Гипотенуза вписанного в окружность прямоугольного треугольника является диаметром этой окружности.
7\sqrt3=D*sin(60^\circ)\\{D\over2}=7=R