Знайдіть площу прямокутного трикутника,якщо бісектриса госторого кута ділить протилежний катет на

відрізки 24 см і 51 см

Ответы на вопрос

Отвечает Андрианова Алина.

Бісектриса ділить сторону, до якої проведена, на відрізки, пропорційні двом іншим сторонам. Позначимо другий катет за 24 * Х, а гіпотенузу за 51 * Х.

Згідно з теоремою Піфагора

(24 * Х)² + 75² = (51 * Х)²

576 * Х² + 5625 = 2601 * Х²

2025 * Х² = 5625

Х =  5 / 3

Отже, катети трикутника дорівнюють 40 см та 75 см, а його площа

S = 40 * 75 / 2 = 1500 см²