основи рівнобічної трапеції дорівнюють 15 і 33см, а діагональ ділить її гострий кут навпіл.

знайдіть площу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Морозов Кирилл.
Трапеция ABCD :  BC║AD;   AB=CD;  BC = 15 см; AD = 33 см
AC - биссектриса ⇒  ∠CAD = ∠CAB
∠CAD = ∠BCA - накрест лежащие углы при BC║AD  ⇒
∠BAC = ∠BCA ⇒ ΔABC -  равнобедренный  ⇒  AB = BC = 15 см

Высоты   BT⊥AD; CK⊥AD; TK = BC = 15 см ⇒
AT = KD = (AD - TK)/2 = (33 - 15)/2 = 9 см

ΔABT : ∠ATB = 90°;  AB = 15 см; AT = 9 см 
Теорема Пифагора
BT² = AB² - AT² = 15² - 9² = 144  ⇒  BT = √144 = 12 см
Площадь трапеции
S = 1/2 (BC + AD)*BT = 1/2 (15 + 33)*12 = 288 см²

Площадь трапеции  288 см²