Площа бічної поверхні правильної 4-кутної призми дорівнює 36 см^, а її бічне ребро — 4 см. Знайти

ребро основи призми

Ответы на вопрос

Отвечает Петрова Алена.

Ответ:

Ребро основи правильної чотирикутної призми дорівнює 2,25 см

Объяснение:

Площа бічної поверхні правильної 4-кутної призми дорівнює 36 см², а її бічне ребро — 4 см. Знайти ребро основи призми.

В основні правильної чотирикутної призми лежить квадрат зі стороною а.

Треба знайти ребро основи призми, тобто а.

Площа бічної поверхні призми:

Sb= Pос. • Н

де Рос. - периметр основи, Н - довжина бічного ребра.

Периметр основи (квадрата):

Росн. = 4а

де а - ребро основи призми.

Отже:

Sb = 4а • Н

Звідки:

a =  \dfrac{S_b}{4H}

За умовою Sb = 36 см², Н = 4 см, тоді:

a =  \dfrac{36}{4\cdot4}  =  \dfrac{36}{16}  =\bf 2,25 (см)

Відповідь: 2,25 см

#SPJ1