Будь ласка детальне пояснення У прямокутному тр-ку катет дорівнює 36 см і є протилежним до кута

60°. Знайти довжину бісектриси цього кута. 12см 24см 36см 72см

Ответы на вопрос

Отвечает Sergeeva Polina.

Ответ:

24cм

Объяснение:
У тр-ку АВС, кут С - прямий, кут В = 60, катет АС = 36 см. Із кута В - проведем биссектрису ВК

  1. Бісектриса ВК, ділить кут В = 60 на два кути по 30.
    Отже кут КВС = куту КВА = 30
  2. Розглянемо тр-к КВС. Нехай КС = х. Тоді КВ = 2х, так як проти кута 30 лежить катет рівний половині гіпотенузи
  3. У тр-ку АВС кут А = 90 - кут В = 90 - 60 = 30
  4. Трикутник АКВ - рівнобедренний, бо його кути А та В рівні, по 30
    Значить його бічні сторони рівні: АК = КВ = 2х
  5. Катет АС = 36 см за умовою задачі. Він складається з двох відрізків:
    АС = АК + КС
    Підсавимо: 36 = 2х + х
    3х = 36
    х = 12 см - довжина КС
  6. Довжина бісектриси КВ = 2х = 2*12 = 24 см