3. Площі двох подібних трикутників пропорцiйнi числам 9 і 25, а рiзниця ïх периметрів дорівнює 12

см. Знайдіть периметри цих трикутників.​

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеева Анастасия.

Відношення площ подібних трикутників дорівнює коефіцієнту подібності в квадраті:

\frac{S_1}{S_2}=\frac{9}{25}=k^2, k=\frac{3}{5}=0,6

Нехай x - довжина меншого периметра, x+12 - більшого

\frac{x}{x+12}=0,6;\\ x=0,6x+7,2;\\0,4x=7,2 | : 0,4\\x=18

Значить 18 см - менший периметр, 18 см + 12 см = 30 см - більший