При перетині двох паралельних прямих січною утворилася пара внутрішніх односторонніх кутів така, що

один з них у 5 разів більший за інший. Знайдіть більший з кутів

Ответы на вопрос

Отвечает Кром Андрей.
Коли перетинаються дві паралельні прямі, то всі утворені при цьому кути з одного боку будуть рівні між собою, а кути з іншого боку - теж рівні між собою. Тобто, якщо ми позначимо менший з двох внутрішніх односторонніх кутів як x, то більший буде 5x.

З кутів з одного боку січні можна утворити прямий кут, тому:

x + 5x = 90°

6x = 90°

x = 15°

Отже, менший кут дорівнює 15°, а більший - 5x = 5 × 15° = 75°. Більший кут - 75°.