У трикутнику ABC AC=2см , BC=√2см , кут A=30°. Знайдіть кут B.​


Ответы на вопрос

Отвечает Копылова Алёна.

Відповідь:

Застосуємо теорему косинусів, яка дозволяє знайти довжину третьої сторони трикутника за допомогою довжин двох інших сторін та кута між ними:

a^2 = b^2 + c^2 - 2bc cos(A),

де a, b та c - довжини сторін трикутника, а A - кут між сторонами b та c.

Підставимо відомі значення:

AC = c = 2 см

BC = b = √2 см

A = 30°

a^2 = (√2)^2 + 2^2 - 2(√2)(2)cos(30°)

a^2 = 2 + 4 - 4cos(30°)

a^2 = 6 - 4(√3)/2

a^2 = 6 - 2√3

a = √(6 - 2√3) см

Тепер ми можемо знайти кут B за допомогою теореми синусів:

sin(B)/b = sin(A)/a

sin(B)/√2 = sin(30°)/√(6 - 2√3)

sin(B) = (√2/2) * sin(30°) / √(6 - 2√3)

sin(B) = (√2/4) / √(6 - 2√3)

sin(B) = (√2 / (4√(6 - 2√3)))

B = arcsin(√2 / (4√(6 - 2√3))) ≈ 44.7°

Отже, кут B дорівнює близько 44.7°.