Дано: трикутник ABC в Вершинами А(3;-2), B(0;1), C(-3;4). При паралельному перенесенні образом

точки А стала точка В. Знайдіть координати вершин отриманого трикутника. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Пикулина Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

При паралельному перенесенні образом точки А стала точка В, тому вектор, що сполучає точки А та В, співпадає з вектором BC:

AB = BC = (-3-0; 4-1) = (-3; 3)

Для знаходження координат вершин отриманого трикутника можна скористатися тим, що паралельне перенесення точки не змінює відстані між точками, тому сторони отриманого трикутника будуть мати таку ж довжину, як відповідні сторони початкового трикутника.

Отже, довжина сторони AB отриманого трикутника дорівнює довжині сторони BC початкового трикутника, тобто |AB| = |BC| = √((-3-0)^2 + (4-1)^2) = √34.

Точки A та B віддалені одна від одної на вектор (-3;3), тому координати вершин отриманого трикутника будуть на тій самій відстані від координат точки B, що і координати точки A, тобто на векторі (-3;3).

Отже, координати вершин отриманого трикутника будуть:

A1: (0,1) + (-3;3) = (-3;4)

B1: (0,1)

C1: (-3;4) + (-3;3) = (-6;7)

Отже, координати вершин отриманого трикутника: A1(-3;4), B1(0;1), C1(-6;7).