Знайди периметр і площу ромба якщо його сторона 13 см а одна з діагоналей 10 см


Ответы на вопрос

Отвечает Наумов Данил.

Ответ:

P=52см

S=120см²

Объяснение:

P= 13×4=52 см

S=1/2×d1×d2

Діагоналі ромба точкою перетину діляться навпіл, тому 10/2=5см

Ромб діагоналями ділиться на 4 прямокутні трикутники, візьмемо один з них:

трикутник АBC-прямокутний

AB-гіпотенуза

BC,AC-катети

За теоремою Піфагора:

AB²=BC²+AC²

Візьмемо, що BC=5см, тому:

13²=5²+AC²

AC²=169-25=144

AC=12

Отже, половина невідомої діагоналі дорівнює 12см, тоді сама діагональ- 24см

S=1/2×10×24=5×24=120см²