Знайдіть значення у, при якому вектори а(-8;у) і в(2;-4) є колінеарними ​


Ответы на вопрос

Отвечает Долгань Василий.

Ответ:

Два вектори є колінеарними, якщо вони паралельні та мають однаковий або протилежний напрямок. Щоб знайти значення у, при якому вектори а(-8; у) і в(2; -4) є колінеарними, потрібно рівняння координат цих векторів пропорційно залежати одне від одного.

Координати вектора а: (-8, у)

Координати вектора в: (2, -4)

Ми можемо записати рівняння пропорційності для координат:

(-8) / (2) = у / (-4)

Скоротивши дроби, отримуємо:

-4 = у / (-4)

Множимо обидві частини рівняння на -4, щоб виразити у:

-4 * (-4) = у

Отримуємо:

16 = у

Таким чином, значення у, при якому вектори а(-8; у) і в(2; -4) є колінеарними, дорівнює 16.

Объяснение: