У рівнобедренний трикутник ABC (AB = BC) вписали коло. Точки дотику кола зі сторонами AB, BC,

AC-M, N, K .відповідно. BN = 7cM , KC = 4cM .Знайти периметр трикутника ABC.

Ответы на вопрос

Отвечает Булатов Никита.

Ответ:

Позначимо радіус вписаного кола через r. Тоді маємо:

AM = CM = BM = BC / 2 = AB / 2

Також з піраміди БПНМ отримуємо:

BN² = BM·BP

звідки

BP = BN² / BM = (7cM)² / (AB / 2) = 98c²M / AB

Аналогічно, з піраміди АКМН маємо:

CK² = CM·CK

звідки

CK = √(CM·CK) = √(4cM·AB / 2) = 2√2c√(ABM)

Отже, периметр трикутника ABC дорівнює:

AB + BC + AC = AB + 2BM = AB + 2√(BN·BP) = AB + 2√(7cM·98c²M / AB) = AB + 14c√(AB/c)

де останній крок випливає з використання того, що BN = 7cM. Аналогічно, маємо

AC = 2√(CK·CM) = 2√2c√(ABM) і BC = AB, тому периметр можна записати як

AB + 2√(7cM·98c²M / AB) + 2√2c√(ABM)

Ми отримали вираз для периметра трикутника ABC через його сторони AB і c, тому потрібно знайти значення AB і c. Для цього використаємо рівняння БПН:

AB² = AM² + BM² = AM² + BC² / 4 = AM² + AB² / 4

звідки

AB² / 4 = AM²

і

AB = 2AM = BC

Отже, сторони трикутника ABC мають довжини BC = AB і AC = 2√2c√(ABM). З рівняння БПН маємо:

BM = √(AB² - AM²) = √(AB² - BC² / 4) = √(3AB² / 4)

Також маємо BN = 7cM і BP = 98c²M / AB. Підставляючи ці значення до виразу для периметра, отримуємо:

AB + 2√(7cM·98c²M / AB) + 2√2c√(ABM) = AB + 2√(7c·98c² / 4) + 2√2c√(3AB² / 4) = AB + 14c√(AB / 4) + 2√6c√(AB³ / 4)

= AB + 7c√AB

Объяснение: