Основи трапеції дорівнюють 6 дм і 14 дм, а кути при більшій основі 60° і 30°. Знайдіть висоту

трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Марвин Данила.

Відповідь:

Для знаходження висоти трапеції, можна скористатися теоремою синусів.

У даному випадку, можемо розглядати більшу основу трапеції (14 дм) як основу трикутника, а відповідну висоту трапеції як бічну сторону трикутника.

Застосуємо теорему синусів для трикутника з кутами 60°, 30° та необхідною висотою (h):

sin(60°) / h = sin(30°) / 14

За теоремою синусів, співвідношення між сторонами і синусами відповідних кутів є рівними.

Тепер можемо розв'язати це рівняння відносно висоти (h):

h = (sin(30°) / sin(60°)) * 14

Значення sin(30°) і sin(60°) можна обчислити:

sin(30°) ≈ 0.5

sin(60°) ≈ √3 / 2

Підставимо ці значення в рівняння:

h = (0.5 / (√3 / 2)) * 14

h = (0.5 * 2 / √3) * 14

h = (1 / √3) * 14

h ≈ 14 / √3

Отже, висота трапеції приблизно дорівнює 14 / √3 дм або приблизно 8.08 дм (заокруглено до другого знака після коми).