Обчислити площу прямокутної трапеції з основами 8 см і 18 см і бічною стороною 13 см​. срочно


Ответы на вопрос

Отвечает Бодина Айгуль.

Відповідь:      S трап =  13√69 см².

Пояснення:

    ABCD - прямокутна трапеція ;  АВ⊥AD ;  BC║AD ;  BC = 8 см ;

    AD = 18 см ;  CD = 13 см .  S трап = ( a + b ) * h/2 .

    Проведемо CM⊥AD , тоді в прямок.  ΔCMD   MD = 18 - 8 = 10 ( см ).

    СМ = h = √( CD² - MD² ) = √ ( 13² - 10² ) = √69 ( см ) .

     S трап = ( 8 + 18 ) * √69/2 = 13√69 ( см² ) ;   S трап =  13√69 см².