Тінь від стовба, заввишки 12м, дорівнює 5м. Виразіть у градусах висоту Сонця над горизонтом


Ответы на вопрос

Отвечает Болотова Есения.

Відповідь:

 arccos(\frac{12}{13})

Пояснення:

Якщо побудувати малюнок, то буде зрозуміло, що це прямокутний трикутник.

Використовуючи теорему Піфагора знайдемо 3 сторону:

\sqrt{12^{2} +5^{2} }=\sqrt{144+25}=\sqrt{169}=13

Косинус кута між сторонами 12 і 13 дорівнює \frac{12}{13}, тоді сонце над горизонтом під кутом arccos(\frac{12}{13})

Отвечает Сачко Любовь.

Для того, щоб визначити висоту Сонця над горизонтом, нам необхідно знати кут нахилу променів сонячного світла до горизонту.

За умовою завдання, ми знаємо, що тінь від стовба дорівнює 5 метрам, тобто пряма, що йде від Сонця до верху стовба, і пряма, що йде від верху стовба до його тіні, утворюють прямокутний трикутник з катетами 12 м та 5 м. За теоремою Піфагора знаходимо гіпотенузу:

гіпотенуза² = катет² + катет²

гіпотенуза² = 12² + 5²

гіпотенуза² = 144 + 25

гіпотенуза² = 169

гіпотенуза = √169

гіпотенуза = 13

Тепер можемо визначити синус кута нахилу променів сонячного світла до горизонту за формулою:

sin(α) = протилежний катет / гіпотенуза

sin(α) = 5 / 13

Знаючи значення синуса, можемо використати обернену тригонометричну функцію (sin⁻¹) для того, щоб знайти кут α:

α = sin⁻¹(5/13)

α ≈ 23.5°

Отже, висота Сонця над горизонтом дорівнює 90° - α ≈ 66.5°.