Менша основа трапеції дорівнює 12 см точка перетину діагоналей віддалена від основ на 4 см і 5

см.Знайдіть площу трапеції ​

Ответы на вопрос

Отвечает Огнева Дарья.

Менша основа трапеції дорівнює 12 см точка перетину діагоналей віддалена від основ на 4 см і 5 см.Знайдіть площу трапеції

Ответ:

Площа трапеції дорівнює 121,5 см².

Объяснение:

Дано: АВСD - трапеція. AD II BC, BC=12см, MO та ON - відстані від точки О (перетину діагоналей трапеції) до основ трапеції BC і AD, тобто MO⟂BC, ON⟂AD. MO=4 см, ON=5см

Знайти: S_{ABCD} .

Розглянемо △COB і △AOD.

∠BCO=∠DAO - як внутрішні різносторонні кути при перетині сичною AC паралельних прямих BC і AD. ∠BOC=∠AOD - як вертикальні.

△COB подібний △AOD за двома кутами. (перша ознака).

У подібних трикутниках відповідні сторони і висоти пропорційні:

 \frac{BC}{AD}  =  \frac{MO}{ON}  \\  \\  \frac{12}{AD}  =  \frac{4}{5}  \\  \\ AD =  \frac{12 \times 5}{4}  = 15см

Більша основа AD=15см

Оскільки MO⟂BC, ON⟂AD, то MN⟂AD, MN - висота трапеції ABCD.

MN=MO+ON=4+5=9 см

Площу трапеції знайдемо по формулі:

S_{ABCD} =  \frac{BC + AD}{2}  \times MN =  \frac{12 + 15}{2} \times  9 = 121,5см²

#SPJ1