Сторона основи правильної трикутної призми дорівнює 4 см, а її бічне ребро - 10см. Обчисліть об'єм

призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Хрулёва Мирра.
Об'єм прямокутної призми можна обчислити за формулою:

\[ V = S_{\text{осн}} \times h \]

Де \(S_{\text{осн}}\) - площа основи, \(h\) - висота призми.

У цьому випадку, ми знаємо, що сторона основи (яка є стороною прямокутного трикутника) дорівнює 4 см, а гіпотенуза трикутника (яка є бічним ребром призми) - 10 см.

Використовуючи теорему Піфагора, ми можемо знайти іншу сторону прямокутника:

\[ a^2 + b^2 = c^2 \]

\[ 4^2 + b^2 = 10^2 \]

\[ 16 + b^2 = 100 \]

\[ b^2 = 84 \]

\[ b = \sqrt{84} \approx 9.165 \text{ см} \]

Тепер ми можемо знайти площу основи:

\[ S_{\text{осн}} = a \times b = 4 \times 9.165 \approx 36.66 \text{ см}^2 \]

Висоту призми ми не знаємо, тому не можемо обчислити об'єм напряму. Якщо вам надані додаткові дані щодо висоти призми, будь ласка, надайте їх, і я з радістю допоможу вам обчислити об'єм.
Отвечает Любимов Рома.

Ответ:

Об'єм призми дорівнює 40√3см³

Объяснение:

а=4см

h=10см

V=?

Розв'язання:

So=a²√3/4=4²√3/4=4√3см²

V=So*h=4√3*10=40√3см³