(100) Допоможіть розв‘язати задачу З точки до площини проведено дві похилі, одна з яких на 6 см

довша за другу. Проекції похилих дорівнюють 2см і 12 см. Знайдіть похилі.

Ответы на вопрос

Отвечает Абрарова Милена.

Ответ:

8 2/3 см;   14 2/3 см.

Объяснение:

Дано: площина α;  АВ і АС - похилі,  АС-АВ=6 см;  ВН=2 см,  СН=12 см. АВ - ?  АС - ?

Проведемо АН⊥α;  ΔАВН і ΔАСН - прямокутні;  

нехай АВ=х см, тоді АС=х+6 см.

За теоремою Піфагора АН²=АС²-СН² і АН²=АВ²-ВН²

АС²-СН²=АВ²-ВН²;  (х+6)²-12²=х²-2²;  х²+12х+36-144=х²-4;  12х=104;

х=8 2/3.

АВ=8 2/3 см;  АС=8 2/3 + 6 = 14 2/3 см.