Дана проста замкнена ламана ABCD, у якої AB = AD = 7 см, CD = 3,5 см, а промінь АС є бісектрисою

кута BAD. Знайдіть довжину ламаної ABCD Срочно надо , пожалуйста!​

Ответы на вопрос

Отвечает Ситдикова Алиса.

Ответ:

За визначенням бісектриси, ми знаємо, що відрізок AC ділить кут BAD на два рівні кути, тобто кут BAC = CAD. Оскільки AB = AD, то трикутник ABD є рівнобедреним треугольником.

За теоремою про раннобедрений трикутник, ми знаємо, що бісектриса кута, що ділить основу рівнобедреного трикутника, ділить його на два рівні відрізки. Значить, AC ділить відрізок BD навпіл, тобто BD = CD = 3.5 см.

Тепер ми маємо розглянути трикутник ACD. Згідно з теоремою про суму кутів в трикутнику, сума кутів трикутника дорівнює 180 градусам. Так як кути DAC і ACD рівні (AD = AC) і мають однакову міру, то кути DAC і DCA також рівні, і кожен з них дорівнює 180 - 90 - 90 = 0 градусам. Тобто трикутник DAC є прямокутним трикутником в точці D, а тому його гіпотенуза DC = 3.5 см одночасно є й основою цього трикутника.

Далі, за теоремою Піфагора, ми маємо:

AC^2 = AD^2 - DC^2

AC^2 = 7^2 - 3.5^2

AC^2 = 49 - 12.25

AC^2 = 36.75

AC ≈ 6.06 см

Отже, довжина ламаної ABCD дорівнює сумі довжин відрізків AB, BC і CD:

AB + BC + CD = 7 + AC + 3.5 = 7 + 6.06 + 3.5 = 16.56 см

Отже, довжина ламаної ABCD приблизно дорівнює 16.56 см.