Через вершину О трапеции FORD проведена прямая, параллельная боковой стороне RD и пересекающая

основание FD в точке K . Периметр треугольника FOK равен 15 , а меньшее основание трапеции равно 7 . Найдите длину KD и периметр трапеции 53 БАЛЛА
1 0

Ответы на вопрос

Отвечает Гиниятуллин Динар.

Ответ:

Довжина меншого основання трапеції FD = 7.

Периметр треугольника FOK = 15.

Довжина RD = x (ми позначимо її як "x").

Ми знаємо, що пряма FK паралельна боковій стороні RD та перетинає основу FD в точці K. Це означає, що трикутник FOK подібний до трикутника FDR, оскільки мають паралельні сторони та кути.

Таким чином, ми можемо встановити співвідношення між довжинами сторін треугольників FOK і FDR:

FO / FD = FK / RD

Ми знаємо, що FO = 7 (половина меншого основання трапеції), RD = x, і FK = FK + KO, де KO - це довжина KD.

Також, ми знаємо, що периметр треугольника FOK = FO + OK + FK = 15. Підставимо відомі значення:

7 + OK + FK = 15

OK + FK = 15 - 7

OK + FK = 8

Тепер, ми можемо використати співвідношення подібних трикутників для виразу FK / RD:

7 / 7 = (OK + FK) / x

1 = 8 / x

x = 8

Тепер, коли ми знаємо, що x (довжина RD) дорівнює 8, ми можемо знайти довжину KD, використовуючи співвідношення з раніше встановленого співвідношення OK + FK = 8:

KD + FK = 8

KD + FK = OK + FK

KD = OK

Тепер ми знаємо, що KD = OK, і також OK + FK = 8. Отже, KD = 8 - FK.

Тепер, ми можемо вирішити систему рівнянь для KD та FK:

KD = OK

OK + FK = 8

Знаючи, що периметр трикутника FOK = 15 і OK + FK = 8, ми можемо записати:

FOK + RD = 15

7 + 8 = 15

Отже, KD = OK = 8 - FK = 8 - 7 = 1.

Тепер, ми знаємо, що KD = 1.

Щоб знайти периметр трапеції FORD, додайте довжини всіх сторін трапеції:

Периметр трапеції = FO + OR + RD + DF

Периметр трапеції = 7 + 7 + 8 + 7

Периметр трапеції = 29

Отже, периметр трапеції FORD дорівнює 29.

1 0