Основа прямої призми — ромб з гострим кутом а. Площа діагонального перерізу призми, який проходить

через більшу діагональ основи, дорівнює S. Знайдіть площу бічної поверхні призми.

Ответы на вопрос

Отвечает Лукьянцев Сергей.

Ответ:

Объяснение:Основа прямої призми — ромб з гострим кутом а. Площа діагонального перерізу призми, який проходить через більшу діагональ основи, дорівнює **S**. Щоб знайти площу бічної поверхні призми, нам потрібно знайти периметр основи та висоту призми.

За властивостями ромба, довжина його діагоналей може бути знайдена за формулою: $$d_1 = 2a\sin{\frac{a}{2}}, \quad d_2 = 2a\cos{\frac{a}{2}}$$ де $a$ - сторона ромба, $d_1$ та $d_2$ - діагоналі ромба. Оскільки в нашому випадку більша діагональ основи є діагоналлю ромба, то ми можемо знайти сторону ромба за формулою: $$a = \frac{d_2}{2\cos{\frac{a}{2}}}$$

Тепер ми можемо знайти периметр основи за формулою: $$P = 4a$$

Щоб знайти висоту призми, нам потрібно знати площу діагонального перерізу та периметр основи. Знаючи площу діагонального перерізу та одну з його діагоналей, ми можемо знайти другу діагональ за формулою: $$d_1 = \frac{2S}{d_2}$$

Знаючи обидві діагоналі, ми можемо знайти висоту призми за формулою: $$H = \sqrt{d_1^2 - a^2}$$

Тепер ми можемо знайти площу бічної поверхні призми за формулою: $$S_b = P \cdot H$$

Отже, площа бічної поверхні призми дорівнює **S_b**.