Сторона трикутника дорівнює 6 см, а протилежний кут - 30°. Знайдіть радіус кола описаного навколо

заданого трикутника.​

Ответы на вопрос

Отвечает Григорьева Саша.

Ответ:

Радіус кола описаного навколо трикутника дорівнює 6 см

Объяснение:

Сторона трикутника дорівнює 6 см, а протилежний кут - 30°. Знайдіть радіус кола описаного навколо заданого трикутника.​

Узагальнена теорема синусів:

У будь-якому трикутнику відношення сторони до синуса протилежного кута дорівнює діаметру кола, описаного навколо цього трикутника:

\boxed{\bf \dfrac{AB}{sin\angle C} = \dfrac{AC}{sin\angle B} =\dfrac{BC}{sin\angle A}=2R }

де R - радіус кола описаного навколо трикутника.

Розв'язання

Нехай АВС - даний трикутник, АВ = 6 см, ∠С = 30°.

Тоді за теоремою синусів маємо:

\dfrac{AB}{sin\angle C} =2R

R =  \dfrac{AB}{2 sin\angle C} =\dfrac{6}{2\cdot sin 30^\circ} =\dfrac{6}{2 \cdot \frac{1}{2} } =\bf 6  (см)

Відповідь: 6 см

#SPJ1