Знайдіть кути правильного n-кутника якщо n=5


Ответы на вопрос

Отвечает Самусь Маша.

Ответ:

Сума всех углов: 180*(n-2)=180*3=540

Каждый угол: 540/5=108°

Отвечает Головко Віталік.

Відповідь:

∠α=108°- внутрішній кут,  ∠β=72°- зовнішній кут

( пиши 2 варіант та малюнок 2)

Пояснення:

1 ваіант( якщо не пам'ятаєш формул , але маєш малнок)

П'ятикутник складається з 5-ти рівнобедрених трикутників

Розглянемо один: кут при вершині= 360/5=72²

а кути при основі рівні, отже

кут при основі =(180-72)/2=54°

Але Сам кут п'ятикутника - це подвійний кут при основі =2*54=108°

2 варіант:

За формулою: Зовнішній кут :∠β=360/5=72°

внутрішній кут: α=180(5-2)/5=108°