Основи прямокутної трапеції дорівнюють 3 см і 18 см, а менша бічна сторона 8 см. Знайдіть периметр

трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Добровольский Данил.

Ответ:

46см

Объяснение:

Дано:

ABCD- трапеція

ВС=3см

АD=18см

АВ=8см

Р(АBCD)=?

Розв'язання

Проведемо висоту СК.

СК=АВ

СК=8см

AK=BC

КD=AD-AK=18-3=15см

∆СКD- прямокутний трикутник.

За теоремою Піфагора

СD=√(CK²+KD²)=√(8²+15²)=√(64+225)=

=√289=17см.

Р(ABCD)=AB+BC+CD+AD=8+3+17+18=46см