Основою піраміди є ромб, сторона якого дорівнює 16 см і гострий кут дорівнює 30°. Усі двогранні

кути при основі дорівнюють60°. Обчисли висоту і площу бічної поверхні піраміди.

Ответы на вопрос

Отвечает Рыбак Сергей.

Ответ:

KP = 4\sqrt{3} см

S_{bp} = 256 см²

Объяснение:

Дано: AB = BC = CD = AD = 16 см, ∠BAD = 30°, ∠KHO = 60°, KH ⊥ AB,

OH ⊥ AB, KO ⊥ ABC, KABCD - піраміда

Знайти: KO, S_{bp} - ?

Розв'язання: Так як основою піраміди KABCD є ромб ABCD за умовою і всі двогранні кути піраміди рівні, то точка O - є точкою перетину діагоналей ромба. За властивістю ромба його діагоналі перетинаються під кутом 90° і точкою перетину діляться навпіл, отже AO = OC, DO = OB. Так як трикутники ΔAOB, ΔCOB, ΔCOD і ΔAOD - прямокутні, пр цоьму  AO = OC, DO = OB, от за формулою площі прямокутного трикутника:

S_{зAOB} = S_{зCOB} = S_{зCOD} = S_{зAOD}, отже S_{ABCD} = 4S_{зAOB}.

Так як за умовою OH ⊥ AB, то OH - висота трикутника ΔAOB, отже  

S_{зAOB} = \dfrac{OH \cdot AB}{2}. За формулою площі ромба: S_{ABCD} = AB^{2} \sin \angle BAD.

4S_{зAOB} = AB^{2} \sin \angle BAD

\dfrac{4OH \cdot AB}{2} = AB^{2} \sin \angle BAD

2OH \cdot AB = AB^{2} \sin \angle BAD|:2AB

OH = \dfrac{AB\cdot \sin \angle BAD}{2} = \dfrac{16 \cdot 0,5}{2} = 8 \cdot 0,5 = 4 см.

Розглянемо прямокутний трикутник ΔKOH:

tg \ \angle KHO = \dfrac{KO}{OH} \Longrightarrow KO = OH \cdot  tg \ \angle KHO = 4 \cdot tg(60^{\circ}) = 4\sqrt{3} см.

Так як усі грані піраміди рівні за площею трикутники, то

S_{bp} = 4S_{зKAB} = \dfrac{4KH \cdot AB}{2} = 2KH \cdot AB = \dfrac{2 \cdot AB \cdot OH}{\cos \angle KHO} = \dfrac{2 \cdot 16 \cdot 4}{\cos 60^{\circ}} =

=\dfrac{128}{0,5} = 256 см².