Більша основа рівнобічної трапеції =16см бічна сторона =8см Діагональ трапеції ділить її гострий

кут навпіл Знайдіть площу трапцеції

Ответы на вопрос

Отвечает Соколовский Богдан.

Дано:

ABCD - трапеция (AD ║ BC)

AD = 16 см

AB = CD = 8 см

AC - диагональ, биссектриса ∠A

Найти:

S - ?

Решение:

смотрим чертеж!

∠1 = ∠2 (по условию), ∠1 = ∠3 (накрест-лежащие) ⇒ ∠2 = ∠3 ⇒ AB = BC (ΔABC - равнобедренный по признаку) ⇒ BC = 8 см ⇒ B₁C₁ = 8 см (BB₁, CC₁ - высоты)

Рассмотрим ΔABB₁ (∠B₁ = 90°):

AB₁ = (16 - 8) ÷ 2 = 4 см

по теореме Пифагора:

BB₁² = AB² - AB₁² = 8² - 4² = 48 ⇒ BB₁ = √48 = 4√3 см

S = 0,5·(AD + BC)·BB₁ = 12 · 4√3 = 48√3 см²