В основі піраміди лежить прямокутний трикутник з кутом 30° і протилежним йому катетом, що дорівнює

30 см. Бічні ребра нахи¬лені до площини основи під кутом 60°. Знайдіть висоту піраміди.

Ответы на вопрос

Отвечает Тычкин Степан.

Ответ:

30√3 cм

Решение:

∠ С = 90°, АВ - гіпотенуза, ∠ВАС = 30°, ВС = 30 см

ВС = 1/2 АВ (власт. катета, що лежить проти кута 30°) ⇒ АВ = 2*30 = 60 (см)

Оскільки всі бічні ребра нахилені до площини основи під кутом 60°, то висота проектується в центр кола, описаного навколо трикутника АСВ, а оскільки Δ АВС - прямокутний, то т. О - середина гіпотенузи (АО=ОВ)

АО = 60/2 = 30 см.

ΔАОS - прямок.,  tg ∠SAO = SO/AO  ⇒  SO = 30*√3=30√3 cм