Кут між діагоналями паралелограма дорівнює 120 ,а його діагоналі 30см і 80 см . Знайдіть меншу

сторону паралелограма

Ответы на вопрос

Отвечает Колдунов Ерасыл.

Менша сторона паралелограма є стороною трикутника, дві другі сторони якого є половини діагоналей (15 см і 40 см) з кутом 180 - 120 = 60° між ними.
Отже, за теоремою косинусів:
менша сторона = sqrt(15² + 40² - 2*15*40*cos 60°) = sqrt(225 + 1600 - 600) = 35 см.