Сторона трикутника дорівнює 10 дм, а прилеглі до неї кути дорівнюють 79º i 56°. Знайдіть радіус

кола, описаного навколо цього ттрикутник

Ответы на вопрос

Отвечает Шапкина Алёна.

Ответ:

5√2дм

Объяснение:

Сума кутів трикутника 180⁰. Тоді кут, що лежить напроти даної сторони буде: 180⁰-(79⁰+56⁰)=45⁰. За теоремою синусів

\frac{10}{sin45^{0} } =2R

\frac{10}{\frac{\sqrt{2} }{2} } =2R

R=\frac{10*2}{2*\sqrt{2} } , скоротимо на два і позбудемося ірраціональності у знаменнику:

R=\frac{10\sqrt{2} }{2} =5\sqrt{2} дм