Срочно! Обчисліть суму 5 перших членів геометричної прогресії (bn), якщо b1=16, q = 5


Ответы на вопрос

Отвечает Сивоплясова Кристина.
Способ 1: вспомним, что искомая S=b1*(q^5-1)/(q-1)=2*(243-1)/2=242; способ 2: просто найдем первые 5 членов, b1=2; b2=2*3=6; b3=6*3=18; b4=18*3=54; b5=54*3=162. Просуммируем 2+6+18+54+162=242