Розв'яжіть трикутник ABC, у якому BC=10см, кут В=30 градусів, кут С=45 градусів. Довжини невідомих

сторін знайдіть із точністю до сотих сантиметра

Ответы на вопрос

Отвечает Rudenko Egor.

Задача полягає у знаходженні довжин трьох сторін трикутника з відомими кутами і однією стороною.

У нас дані кути B і C, тобто ми знаємо кути біля сторін B і C. Оскільки сума всіх кутів у трикутнику дорівнює 180 градусів, то ми можемо знайти третій кут A, віднявши суму кутів B і C від 180 градусів:

A = 180 - B - C

Таким чином, маємо:

A = 180 - 30 - 45 = 105 градусів

Тепер можна застосувати теорему синусів, щоб знайти довжину сторони, яка не є BC. Теорема синусів говорить, що співвідношення між довжинами сторін трикутника та синусами відповідних кутів є постійним:

a/sin A = b/sin B = c/sin C

Давайте знайдемо довжину сторони AC. За теоремою синусів:

AC/sin A = BC/sin B

Дізнаємось BC з умови задачі: BC = 10 см.

Тепер знайдемо sin A, sin B:

sin A = sin 105° ≈ 0,966

sin B = sin 30° = 0,5

Підставимо ці значення в формулу:

AC/0,966 = 10/0,5

AC ≈ 19,32 см

Тепер, застосовуючи теорему косинусів, можна знайти довжину сторони AB:

AB² = AC² + BC² - 2×AC×BC×cos B

Знову замінюємо відомі значення:

AB² = 19,32² + 10² - 2×19,32×10×cos 30°
AB² ≈ 254,72

AB ≈ 15,96 см

Таким чином, довжини сторін трикутника ABC є:

AB ≈ 15,96 см

AC ≈ 19,32 см

BC = 10 см