Паралельно осі циліндра проведено переріз, який є квадратом зі стороною 6 см і відтинає від кола

основи дугу, градусна міра якої дорівнює 90°. Знайдіть площу основи циліндра

Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко Маша.

Ответ:

Площа основи циліндра дорівнює 18π см²

Объяснение:

Дано:

Циліндр;

ABCD - переріз

АВ=ВС=СD=AD=6см

Sосн=?

Розв'язання:

∆ОВК- прямокутний рівнобедрений трикутник.

∠ВОА=90°, за умови.

ОВ=ОА, радіуси.

OB=AB/√2=6/√2=3√2 см

R=OB=3√2см

Sосн=πR²=(3√2)²π=9*2π=18π см²