Знайдіть висоту трикутника з периметром, що дорівнює 36 см, якщо вона розбиває його на два

трикутники з периметрами 18 см і 24 см пж срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Васютенко Роман.
Для знаходження висоти трикутника можна використовувати формулу площі трикутника, а також формули для обчислення периметру та площі трикутника.

Спочатку знайдемо площу всього трикутника з периметром 36 см. Використовуючи полупериметр (p) та формулу Герона:

p = (a + b + c) / 2,
де a, b і c - довжини сторін трикутника.

З полупериметром визначимо площу (S):

S = √[p * (p - a) * (p - b) * (p - c)]

Тепер поділимо цей трикутник на два трикутники з периметрами 18 см і 24 см. Нехай х - довжина однієї зі сторін цього трикутника, а і - довжина іншої сторони. Оскільки висота залишається незмінною (ми шукаємо висоту великого трикутника), то можемо записати:

a + b + x + i = 36

Також маємо два обмеження:

a + x = 18 (перший трикутник)
b + i = 24 (другий трикутник)

Тепер ми маємо систему рівнянь для розрахунку довжини сторін великого трикутника. Розглянемо систему:

a + x = 18
b + i = 24
a + b + x + i = 36

Додавши перші два рівняння, ми отримаємо:

a + b + x + i = 18 + 24
a + b + x + i = 42

Тепер ми маємо два рівняння:

a + b + x + i = 36
a + b + x + i = 42

Віднімаючи перше рівняння від другого, ми отримаємо:

42 - 36 = 6

Отже, x + i = 6.

Знаючи значення x + i, ми можемо знайти висоту великого трикутника, використовуючи формулу площі трикутника:

S = 1/2 * основа * висота

36 = 1/2 * 18 * h (основа великого трикутника дорівнює 18 см)

Тепер знайдемо висоту (h):

36 = 9h

h = 36 / 9

h = 4 см

Отже, висота великого трикутника дорівнює 4 см.