Периметр правильного трикутника дорівноє 18√3 см. Знайдіть радіус кола ,вписаного в цей трикутник


Ответы на вопрос

Отвечает Gerasimchik Pavel.

Так як сторони правильного трикутника рівні, знайдемо його сторону

a₃ = 18√3 : 3 = 6√3 см

Знайдемо радіус описаного кола навколо трикутника, використовуючи формулу

a₃ = R√3, де a₃ - сторона трикутника, R - радiус описаного кола

Підставляємо

6√3 = R√3

\displaystyle\tt R=\frac{6\sqrt{3} }{\sqrt{3} } =6~cm

Знайдемо радіус вписаного кола, використовуючи формулу

\displaystyle\tt r=Rcos\frac{180^\circ}{n}

де r - радiус вписаного кола, R - радiус описаного кола, n - число кутів правильного n-кутника

Підставляємо

\displaystyle\tt r=6cos\frac{180^\circ}{3}\\\\r=6cos60\\\\\\r=6\cdot\frac{1}{2} =3~cm

Вiдповiдь: r = 3 см.